Savaş, Barışı Yendi

Sevgi çiçekleri (4-D sınıfı) öğrencileri okulumuz salonunda "Savaşlar yapıcı mıdır, yıkıcı mıdır?" konulu müzara yaptılar. 2. Dönemin başından beri süren münazaraların finalinde okul müdürümüz Aysel Çelikörs ve müdür başyardımcımız Zafer Doğan da yer aldı. Çok az sayıda velimiz de öğrecilerle birlikte münazarayı izlediler. Gönül isterdi ki bütün velilerimiz bu güzel günde çocuklarımızı yalnız bırakmasınlar.

Münazara jüri üyeleri: Türkçe öğretmenlerimiz Asiye PANTA, Alaattin AKTUĞ ile sosyal bilgiler öğretmenimiz Ayhan YILMAZ görev aldılar. Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

İkinci dönemin başından beri süren maraton bugün sona erdi. Münazara finaline iki ekip kalmıştı. Duman ekibi "Savaş yıkıcıdır." tezini savundular. Duman ekibinde Ezgi Yetiş, Özlem Akyüz, Ömer Faruk Duru ve Şevval Çiçek yer aldı. Yapıcılar ekibi ise "Savaş yapıcıdır." tezini savundular. Yapıcılar ekibinde Halime Didar Eksik, Aysema Arslantürk, Yusuf Umut Onay ve Sude Kayra Kuşbazoğlu yer aldı.

Her iki ekip de oldukça iyi hazılanmışlardı. Münazara denk güçlerin çekişmesi şeklinde geçti. Jüri yarışmacıları anlatım, vurgu ve tonlama, beden dili, sorgulama ve savunma dallarındaki performanslarını sunumlarına yansıtmalarını göz önüne aldı. Bu kıstaslara göre Duman (yıkıcıdır) ekibi 186 puan toplarken Yapıcılar ekibi 192 puan toplayarak ipi göğüsledi. 

Yapıcılar ekibi çok az farkla yarışmayı kazanan taraf oldu. Finale kalan öğrencilere çam sakızı çoban armağanı hediyecikler veren Hayrettin POLAT, her iki ekibin de başarısından memnun olduğunu ifade etti. Her iki gurubu da tebrik ediyoruz.
Gösterim: 5146